menu

Konkurs z okazji Dnia Kota rozstrzygnięty

2017-02-17 15:48:26 (ost. akt: 2017-02-17 15:53:59)

Czarne, rude i łaciate, zwykłe dachowce i te rasowe wszystkie koty obchodzą dziś swoje święto. Z tej okazji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wraz ze Schroniskiem Cztery Łapy zorganizowało w szczycieńskich przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach konkurs, w którym głównymi bohaterami były właśnie koty.

W piątek w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Szczytnie rozstrzygnięto konkurs dla przedszkolaków, uczniów podstawówek i gimnazjów, w którym motywem przewodnim były koty. Jak się okazało, mimo że te czworonogi lubią chadzać własnymi ścieżkami są jednocześnie idealnymi modelami. Uczestnicy przedstawiali swoją miłość do kotów przez przygotowane przez siebie prace. Do konkursu zostały zgłoszone rysunki, wyklejanki, zdjęcia, a nawet kocia poezja.

W każdej kategorii wiekowej wyróżniono po trzy prace, których autorzy otrzymali główne nagrody. Nie oznacza to jednak, że któryś z najmłodszych miłośników kotów wyszedł z Urzędu Miejskiego z pustymi rękami. Upominki otrzymali bowiem autorzy wszystkich nadesłanych prac.

Jak opowiadały Panie nauczycielki opiekujące się laureatami, zainteresowanie konkursem w w poszczególnych przedszkolach i szkołach było ogromne. W każdej z nich dzieci przygotowały po kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt prac, z których wybrano te najlepsze, które walczyły o główne nagrody.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy, a tym, którym w tym roku się nie powiodło życzymy powodzenia w kolejnej edycji konkursu.