menu

Pokochaj kociaka!

2017-02-17 15:46:41 (ost. akt: 2017-02-17 15:59:08)

Puszek, Mruczek czy Filemon także ma swoje święto! To właśnie dziś, 17 lutego, świętujemy światowy Dzień Kota. To data, którą zapamiętać powinni nie tylko właściciele tych zwierzaków, ale wszyscy, którym ich los nie jest obojętny.

Tradycja obchodzenia Dnia Kota w Polsce sięga roku 2006. Po co właściwie jest takie święto? Przede wszystkim podkreśla ono jak ważne są w życiu wielu z nas koty. W wielu domach są one przecież nie tylko domowymi zwierzakami, ale pełnoprawnymi członkami rodzin. Dodatkowo w tym dniu szczególną uwagę zwracać powinniśmy także na bezpańskie kociaki zarówno te żyjące na ulicy jak i w schroniskach.

Nie zapominajmy zatem o naszych czworonożnych przyjaciołach, szczególnie w dniu ich święta. Nawet jeśli czasem chadzają własnymi ścieżkami, przesypiają całe dnie na kanapie lub sprawiają wrażenie, że to one są naszymi właścicielami, a nie na odwrót to jedno jest zawsze niezmiennie – zawsze kochają swojego człowieka.

Z tej okazji Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami we współpracy ze szczycieńskim schroniskiem „Cztery Łapy” zorganizowało konkurs dla uczniów miejskich przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów, w którym tematem były właśnie koty. Prace nadsyłane były w dowolnej formie, o nagrody walczyły więc rysunki, kolaże, zdjęcia i wiersze. Mimo różnej formy łączyła je miłość do zwierząt.

Na koniec w tym szczególnym dniu pozostaje nam życzyć wszystkim kotom zawsze pełnej smakołyków miski, wygodnego i ciepłego miejsca na długie drzemki i właścicieli, którzy zawsze będą wiedzieli kiedy podrapać za uchem, a kiedy zostawić w spokoju.