menu

Pomóż nam zbudować OIOM dla zwierzaków z naszego schroniska

2017-01-27 07:50:16 (ost. akt: 2017-01-30 10:40:25)

W naszym schronisku mieszka blisko 400 psów i kotów. Część z nich trafia do nas w opłakanym stanie a ich życie wisiało na włosku. Właśnie dlatego chcemy zbudować specjalny OIOM z zapleczem, aby w lepszych warunkach zwierzaki mogły dochodzić do siebie w czasie choroby.

Dzisiaj w naszym schronisku "Cztery Łapy" mieszka blisko 300 psów i sto kotów. Tylko w 2016 roku nowy dom znalazło 321 psów i kotów, natomiast do schroniska trafiły 524 zwierzaki.

Wśród mieszkańców schroniska oprócz "maluchów" są również zwierzaki młode, te które mają kilka lat, a także chore i stare psy oraz koty. I to właśnie te ostatnie potrzebują szczególnej opieki. Ich szanse na znalezienie domu są niewielkie. Niewielu jest ludzi, którzy zaangażują się w opiekę nad zwierzakiem, któremu nie zostało zbyt wiele czasu.

Wśród naszych podopiecznych są zwierzaki, które nie widzą, nie słyszą, nie mają łapki. Zwierzaki, od których historii jeży się włos na głowie, a po twarzy płyną łzy. Cześć udało się uratować spod drzewa w lesie do którego były przywiązane, inne były bite i maltretowane a nasze schronisko okazało się dla nich ostatnią deską ratunku. Są też zwierzaki, które zostały wyrzucone przez właścicieli, którym się znudziły, bo były za stare lub chore. Porzucone ne leśnej szosie ulegają wypadkom drogowym.

I to właśnie z myślą o tych zwierzętach chcemy stworzyć w naszym schronisku "Zwierzęcy OIOM". Miejsce gdzie koty i psy po operacjach będą miały dobre warunki do rekonwalescencji.

Jednak, żeby było to możliwe potrzebujemy wsparcie dobrych ludzi. Koszt adaptacji budynku na potrzeby OIOM to około 80 tys. zł. Część tej kwoty - 20 tys. zł zabezpieczyliśmy z dotacji z Urzędu Miejskiego. Jednak aby zrealizować nasz cel potrzebujemy jeszcze ok. 60 tys. zł.

Dzięki Waszemu wsparciu uda nam się utworzyć boksy dla chorych zwierzaków ze specjalnym zapleczem, gdzie w razie konieczności zostaną objęte szczególną opieką. Dzięki temu, że stworzymy tam prawie szpitalne warunki zwierzaki szybciej będą dochodzić do zdrowia, a ich rekonwalescencja będzie łatwiejsza.

Jeżeli chcesz nas wspomóc, możesz zrobić to na dwa sposoby:

Pierwszy: możesz przekazać nam konkretne materiały budowlane. Skontaktuj się z nami, a udzielimy Ci wszelkich informacji o niezbędnych do budowy rzeczach.
Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod nr. tel. lub adresem mailowym


Drugi: wesprzyj nas finansowo, pieniążki można przekazywać na konto szczycieńskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w banku 48 8838 0005 2001 0100 1330 0001 NRB
z dopiskiem OIOM w schronisku Cztery Łapy
każda złotówka pomoże zrealizować tak szczytny cel